Home INFO Ќе заштедиме на струја и дрва: Следува неверојатно топол период!

Ќе заштедиме на струја и дрва: Следува неверојатно топол период!

реклама:Лето во Банско

Со оглед на тоа дека првата декада од месецот Ноември ќе биде екстремно топла, со неверојани температури на воздухот, кој во делови од државава ќе се искачат дури до околу 30 °C, истиот во целост, се очекува да биде и натрпосечно топол, токму поради тоа што барем засега на видик нема некое поголемо заладување на времето, информира метеорологот Славчо Попоски.

Што се однесува до врнежите, тие би биле нешто под просекот, што значи очекуваме нешто помали врнежи од вообичаените за овој месец.
Доколку временските услови продолжат со ова темпо, граѓаните би можеле и тоа како да заштедат, поради тоа што ваквите временски услови ќе условат и помал трошок околу греењето како и помали сметки, додека оние кои се греат на дрва ќе заштедат токму на нив.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------