Home INFO Кендал Џенер: Најбогата манекенка на работ на нервен слом

Кендал Џенер: Најбогата манекенка на работ на нервен слом

реклама:G Natural

Членовите на семејството Кардашијан со години се водечки ликови по популарност но и заработка.

Кардашијанс се познати по своето реално шоу, но популарните сестри не застанаа тука па секоја од нив на најразличен начин успеа да ја надополни својата сметка со уште по неколку милиони.

Кон крајот на секоја година, Форбс објавува листа на најплатени модели, а како и изминатата, така и оваа година на првото место е Кендал Џенер (23).

View this post on Instagram

always an honor ✨ @victoriassecret

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on


Во текот на 2018 година, Кендал заработила 22.5 милиони долари.

“На почетокот внимателно ги одбирав ангажманите. Никогаш не сум била една од оние девојки кои ќе изработат по триесетина ревии во сезона, или што и да прават.. Имав милион други работи, не само ревии. Но оваа комбинација многу ме уморува па морав малку да се стопирам, бев на работ на нервен слом” – изјавила Кендал а со овие зборови навредила многу намекенки кои и замериле што ја навредила нивната професија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------