Home INFO Кој колку заработува: „Инстаграм листата на богатите 2019“ изгледа вака

Кој колку заработува: „Инстаграм листата на богатите 2019“ изгледа вака

реклама:G Natural

Апликацијата Инстаграм во моментов претставува една од најголемите светски маркетинг платформа и е суштински дел од секоја успешна компанија.

„Инстаграм листата на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава, како и на просечниот негов број ангажмани и бројот на следбеници на оваа социјална мрежа.

Втора година по ред, 21-годишната ѕвезда Кајли Џенер се наоѓа на врвот на листата – таа само со еден пост на Инстаграм заработува во просек околу 1,26 милиони долари.

На второто место се наоѓа Аријана Гранде, со заработка од 996.000 долари од објава.

Третото место му припаѓа на фудбалерот Кристијано Роналдо, со заработка од 975.000 долари. Роналдо заработува најмногу во светот на спортот од објавите на Инстаграм.

View this post on Instagram

Get ready for the week 😉

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

На четвртата позиција се наоѓа познатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан, со заработка од 910.000 долари

View this post on Instagram

Halfway-Dead.com.

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Веднаш по Ким, Селена Гомес оваа година се наоѓа на петтата позиција, со заработка од 886.000 долари

Актерот Двејн Џонсон е на шестото место и зарабтува 882.000 долари од објава

View this post on Instagram

@sevenbucksprod Get leid 🌺

A post shared by therock (@therock) on

На седмото место оваа година се наоѓ пејачката Бијонсе, со заработка од 785.000 долари

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------