Home INFO Кој погрешил, Александра Накова или институциите? (фото)

Кој погрешил, Александра Накова или институциите? (фото)

реклама:G Natural

Познатата македонска старлета и фото модел, Александра Накова беше главна тема во медиумите и на социјалните мрежи.

Се пишуваше дека таа наводно била позитивна на Ковид -19, и се наоѓала во домашна изолација, но не ги почитувала мерките и  била забележана како ужива покрај базен во Гевгелија.

По ова таа била спроведена од страна на полицијата и однесена во државен карантин.

Но старлетата не чекаше долго за да се огласи на својот Инстаграм профил и да ја каже нејзината верзија на приказната.

Накова утрово преку својот профил на Инстаграм покрај тоа што ги демантираше овие инфорамции, исто така го објави и негативниот тест од резултатот кој го правела за коронавирус.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------