Home INFO Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

реклама:G Natural

Кошаркарската НБА легенда Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија на 41-годишна возраст, објавија повеќе американски медиуми.

Лошото време и густата магла, но и низа грешки на пилотот се најверојатно причините за страшната несреќа во која освен Коби, загинала и неговата 13-годишна ќерка Џијана Марија и уште седуммина во хеликоптерот кој се урна во Калифорнија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------