Home INFO Кога Дино Мерлин и Весна Змијанац се заедно на сцена, тоа изгледа...

Кога Дино Мерлин и Весна Змијанац се заедно на сцена, тоа изгледа вака (видео)

реклама:G Natural

Популарниот Дино Мерлин го одржа четвртиот концерт во преполната белградска Арена, каде специјална гостинка беше пејачката Весна Змијанац.

По долго време, тие двајцата го изведоа дуетот „Кога ќе замирисаат јоргованите“.

@alo_portal Ovo se čekalo! Vesna Zmijanac je specijalni gost na četvrtom koncertu Dina Merlina, publika je pozdravila gromoglasnim aplauzom! #alo #alonovine #alodnevnenovine #fypシ #fypシ゚viral #foryou #dinomerlin #vesnazmijanac ♬ original sound – Alo_portal

Публиката ги поздрави со неверојатни овации.

Ова беше четврти и последен концерт на Дино Мерлин во белградската Штарк Арена преполна до последно место, а негов спектакуларен настап ќе има прилика да проследи и македонската јавност.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------