Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Кога ќе видите како изгледа сопругата на Салах ќе ви стане јасно...

Кога ќе видите како изгледа сопругата на Салах ќе ви стане јасно зошто му падна незгодно покрај оваа фудбалерка со деколте /ФОТО/

реклама:G Natural

Фудбалерот на Ливерпул Мохамед Салах неодамна потполно занеми кога застана до една од најзгодните фудбалерки на светот, Алекс Морган која беше ѕвезда на вечерта на прославата на 100-те највлијателни луѓе на светот.

Сексапилната фудбалерка се појавила во црвено одело без градник на себе и длабоко деколте, а многумина прокоментираа дека изразот на лицето на Салах говори дека тој поцрвенел од срам, бидејќи неговата жена изгледа сосема спротивно на ова и е човек исто како и фудбалерот што ги следи религиските принципи и традиција.

Имено Салах е оженет и ги следи религиските обичаи, па затоа неговата сопруга носи хиџаб на сите јавни места.

Така беше и на мечот вчера против Барселона каде фудбалерот е фотографиран како ужива во друштво на својата сопруга.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------