Home INFO Кога пееше народна музика: Видео од првиот настап на Јелена Карлеуша

Кога пееше народна музика: Видео од првиот настап на Јелена Карлеуша

реклама:G Natural

Јелена Карлеуша својата музичка кариера ја започнала кога имала само 16-години.

Ѕвездата тогаш го пеела својот прв хит „Огледалце“.

Инаку, во тоа време Карлеуша зборувала дека Цеца е нејзин идол, иако години подоцна тие станаа лути ривалки, а нивната „војна“ трае до ден денес.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------