Home INFO Колку чинат чорапите на Мајкал Џексон

Колку чинат чорапите на Мајкал Џексон

реклама:G Natural

Во овие чорапи Мајкл Џексон се појавил во 1983 година, изведувајќи го првиот „moon walk“ во историјата на поп културата.

36 години подоцна, чорапите од кристал на Мајкл Џексон ќе бидат предмет на аукција со почетна цена од неверојатни 97.500 евра.

Чорапите ќе се најдат пред колекционерите, а се предвидува дека ќе достигнат цена од два милиони евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------