Home INFO Конечно потврдено: Меган Маркл ќе стане мајка!

Конечно потврдено: Меган Маркл ќе стане мајка!

реклама:G Natural

Со денови се шпекулираше за наводната бременост на Меган Маркл.
Конечно, кралското семејство ја потврди убавата вест!

“Нивнoто кралско височество Војводата и војвотката од Сасекс многу се радуваат да објават дека Војвотката од Сасекс очекува бебе во пролетта 2019 година”, се вели во соопштението.

“Нивните кралски височества ја ценат целата поддршка што ја добија од луѓето ширум светот од нивната венчавка во мај и се воодушевени што можеа да ја споделат оваа среќна вест со јавноста”.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------