Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Копајќи гроб за кучето ненадејно починал менаџерот на „Ролинг Стоунс“

Копајќи гроб за кучето ненадејно починал менаџерот на „Ролинг Стоунс“

реклама:G Natural

Менаџерот на многу познати музичари и музички групи Мик Бригден, починал ненадејно на 74-годишна возраст во својот дом во Санта Роса, пишува „Пипл“.

Како што изјавила нговата сопруга за медиумите тој починал додека копал гроб за нивното тукушто починато куче.

Се се случило набрзина така што иако веднаш бил префрлен во болница лекарите не можеле да направат ништо.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------