Home INFO Кралицата е на потег, еве што се и одзема на Меган Маркл

Кралицата е на потег, еве што се и одзема на Меган Маркл

реклама:G Natural

Откако им се одземени титулите но и барањето за надомест на трошок на новата куќа на Хари и Меган, кои се платени од јавната каса, британската кралица Елизабета продолжила со скратување на бенефициите и куксузот кој го уживаше младиот пар се додека не се откажа од кралскиот статус.

Светските медиуми објавија дека на Меган Маркл и е скратено правото да го користи накитот од кралската колекција, кој наводно го обожувала.

Одземен и бил дури и познатиот прстен со плав драгоцен камен кој го добила по венчавката со принцот Хари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------