Home INFO Кралот Чарлс ќе земе учество на овогодинешната Евровизија

Кралот Чарлс ќе земе учество на овогодинешната Евровизија

реклама:G Natural

Овогодинешната „Евровизија 2023“ ќе го вклучи и Неговото Височество Кралот Чарлс.

Имено, на музичкиот натпревар кој ќе започне на 9 Мај, на сцената ќе се појави кралот Чарлс кој ќе ја отвори манифестацијата.

Официјална потврда за ова испрати и кралската палата, која најави дека токму Кралот Чарлс официјално ќе ги вклучи светлата на сцената.

Тој и неговата сопруга Камила ќе дојдат во Ливерпул Арената каде ќе се сретнат со водителките и британскиот претставник на ова натпреварување, се наведува понатаму во соопштението.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------