Home INFO Кристијано Роналдо стана најефикасен фудбалер во историјата (видео)

Кристијано Роналдо стана најефикасен фудбалер во историјата (видео)

реклама:ХитКујна канал

Со голот кој го даде вчера против Наполи во Суперкупот, Кристијано Роналдо според многу статистички податоци стана најдобар стрелец во историјата на фудбалот. Португалецот има 760 гола на официјални натпревари, еден повеќе од Јозеф Бичан. Светската федерација ФИФА, се потпира на податоци на институтот за фудбалска статистика, каде стои дека Бичан дал 805 гола.

Рекорд или не, Роналдо е најдобар стрелец во модерниот фудбал, и на 35 години игра одлично (32 гола на последните 32 меча) и освојува трофеи.

Ова е историскиот гол:

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“