Home INFO Кристијан Белј има дисциплина на монах, ослабна 35 килограми

Кристијан Белј има дисциплина на монах, ослабна 35 килограми

реклама:G Natural

Британскиот актер Кристијан Бејл е познат по своите телесни трансформации за потребите на неговите актерски улоги.

За неговиот најнов филм, „Ford Vs. Ферари“ четириесет и пет годишниот актер за улогата на возачот Кен Мајлс изгуби дури 35 килограми.

Бејл одлучил ова да е последна трансвормација од ваков тип. Наводно тој конечно ќе престане да му наштетува на своето тело со константно менување на тежиината за потребите на неговата професија.

„Тоа е страшно и очајно. Ако губите тежина, нема ништо друго освен да одите во кревет гладни и да се чувствувате очајни. Зголемувањето на телесната тежина е друга крајност. Вие целосно ја губите дисциплината и се прејадувате како луди. Морам да престанам затоа што не е здраво за моето тело. Јас сум во четириесеттите години и ќе биде опасно ако не станам повеќе свесен за сопствената смртност“,изјавил Бејл.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------