Home INFO Куче во САД изело 4.000 долари, ги нашло во плик во кујната...

Куче во САД изело 4.000 долари, ги нашло во плик во кујната (видео)

реклама:G Natural

Кучето по име Сесил од Пенсилванија, изело 4.000 долари кои неговите сопственици Клејтон и Кери Ло ги тргнале на страна за градежни активности.

На почетокот на декември, Клејтон Ло оставил плик со 4.000 долари на кујнскиот пулт во неговиот дом во Питсбург, Пенсилванија, наменет за изведувачот кој ја поставил нивната ограда.

Околу 30 минути подоцна, Клејтон го нашол својот миленик како ужива во најскапиот оброк во својот живот, јавува Би-Би-Си.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------