Home INFO Ламбе распеан среде Сиднеј, ечи македонска музика во Австралија (видео)

Ламбе распеан среде Сиднеј, ечи македонска музика во Австралија (видео)

реклама:G Natural

Ламбе Алабаковски заедно со Некст Тајм придружувани од Николче Мицески се на концертна турнеја во Австралија.

Стартуваа на 5 април во Сиднеј, а ќе завршат на 27 април во Перт.

Дека е повеќе од успешни концертите покажуваат распродадените карти и големиот интерес од нашите таму, а дека задоволството е обострано Ламбе покажа и со изведба во живо на сред Сиднеј.

@arena.events @Lambe Alabakovski ZIVA DA SI MAKEDONIJO 🇲🇰👌🏻 #lambealabakovski #macedonia #macedonian #sydney #operahouse #macedonianmusic #macedoniantiktok #fyp #foryou #ARENAevents ♬ original sound – ARENA events 🇦🇺🇲🇰

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------