Home INFO Лејди Гага се вери за стариот избраник и планира спектакуларна свадба!

Лејди Гага се вери за стариот избраник и планира спектакуларна свадба!

реклама:Велигден со Стаф

Веќе неколку месеци се шпекулира за веридбата на Лејди Гага на што таа реши конечно да стави крај на озборувањата и да ја потврди оваа информација по учеството на едно јавно случување кога во говорот се заблагодарила на својот вереник Крисијано Карин.

Тој е 17 години постар од неа, а нивната врска започнла во 2010 година. Имено да потсетиме дека ова не е прв веренички прстен за пејачката со оглед на тоа дека претходно беше верена за американскиот актер Тејлор Кени.

Кога ќе биде венчавката сеуште не е познато но едно е сигурно, по нејзиниот сјај во очите и насмевката можеме да заклучиме дека овој е вистинскиот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------