Home INFO Лекарите донесоа тешка одлука: На Дарко Лазиќ ќе мора да му се...

Лекарите донесоа тешка одлука: На Дарко Лазиќ ќе мора да му се вгради вештачки колк

реклама:Велигден со Стаф

Пејачот Дарко Лазиќ, кој пред неколку дена се здоби со тешки телесни повреди по сообраќајна несреќа, веќе неколку дена е во одделението за интензивна нега во Земун.

Тим од лекари со сите сили се бори да го одржи во живот, а вчера над него беше извршен хируршки зафат со кој се санирало внатрешното крварење.

По оперативниот зафат, лекарите кои се грижат за Дарко донеле нова тешка одлука.

Наводно, поради повредите треба да му се вгради вештачки колк, но лекаркиот тим сега за сега не може ништо да стори, со оглед на неговата критична состојба.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------