Home ШОУ БИЗз Балкан Лепа Брена откри како успеа драстично да ослабне: Еве од кого ја...

Лепа Брена откри како успеа драстично да ослабне: Еве од кого ја “украде”диетата

реклама:G Natural

Фолк дивата Лепа Брена го открила својот режим на исхрана, а со оглед на тоа дека со децении важи за една од најубавите жени на естрадата, многумина со сигурност ќе сакаат да дознаат како ја одржува својта линија.

Во интервју за српскиот портал Еспресо.рс, пејачката открива чија диета применува.

“Вметнав повеќе протеини, овошје и зеленчук. Секојдневно цедиме овошје со многу целер и ѓумбир а наутро практикувам детокс со чаша млака вода и лимон. Некако ова ми доаѓа како појадок. Внесувам органска храна во мали коли количини а вечерам најдоцна до 18 часот. Мојот син Стефан на овој начин успева да симне и по десет килограми, па го крадам неговиот рецепт. Откако ќе ослабнам, еднаш неделно јадам тоа што ќе поскам” – открила Брена за Еспресо.

фото: принтскрин/Instagram
РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------