Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Лепа Брена станува „Бјути Брена“! Пејачката најави музеј и козметичка линија

Лепа Брена станува „Бјути Брена“! Пејачката најави музеј и козметичка линија

реклама:Велигден со Стаф

Многу нови идеи и бизниси започнаа ѕвездите ширум светот и на балканов заради пандемијата од корона вирусот, па така и Лепа Брена размислува за нови бизниси меѓу кои ги најавува „Бренеа бјути“ и „Брена здравје“.

Но она што исто така го развива од идеа до реализација е нејзиниот музеј во кој ќе ги изложи сите костими, плочи, кукли со нејзин лик, филмови и се што поседува од времето на нејзината повеќе децениска кариера со што на новите генерации ќе им претстави што сторила во својата кариера.

„Периодот и епохата на Лепа Брена“ за сега е само идеа но познавајки ја Брена ништо чудно многу наскоро да биде веќе отворен…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------