Home INFO ЛУД СВЕТ: Ким и Кајли Кардашијан имаат сериозна конкуренција во Дубаи (ФОТО)

ЛУД СВЕТ: Ким и Кајли Кардашијан имаат сериозна конкуренција во Дубаи (ФОТО)

реклама:Велигден со Стаф

Сестрите Сонија и Фајза Али се познати шминкерки од Дубаи.

Покрај советите за шнинка кои ги делат со скоро милион следбеници на Инстаграм, овие две девојки привлекуваат внимание и со својот специфичен и провокативен изглед.

View this post on Instagram

ice cream & sprinkles ????

A post shared by Sonia and Fyza Ali (@soniaxfyza) on

Неверојатно е колку многу Сонија и Фајза наликуваат на славните сестри Ким Кардашијан и Кајли Џенер.

View this post on Instagram

Coconut ice ice ????????

A post shared by Sonia and Fyza Ali (@soniaxfyza) on

Покрај физичкиот изглед, сестрите имаат скоро ист стил на облекување со Ким и Кајли, а идентичен е и начинот на кој тие се шминкаат и фотографираат.

Бизарната сличност е резултат на бројни естетски операции кои ги направиле овие шминкерки, а се со цел да личат на своите колешки од Америка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------