Home INFO Луксуз вреден милион: Зирнете во вилата на Лепа Брена во Мајами

Луксуз вреден милион: Зирнете во вилата на Лепа Брена во Мајами

foto: ATA IMAGES
реклама:Лето во Банско

Со децении Лепа Брена е една од најславните пејачки во регионот.

Со децении напорно работи, па ова и овозможи да си дозволи луксуз каков што секој посакува.

Освен скапиот имот во Белград, Брена и неззиниот сопруг поседуваат луксузна вила од 400 метри квадратни која се наоѓа долж крајбрежјето на Мајами.

Овде престојувале нивните синови додека стуирале во Америка, а прекрасната недвижнина сега семејството ја кристи за одмори.

Како што пренесува српски Курир, вилата вреди околу 900 000 долари, а за нејзино купување биле заинтересирани дури и агентите на Џенифер Лопез.

Во моментов, како што потврдила и Брена, семејството Живојиновиќ воошто не размислува да ја продава вилата во Мајами.

– Куќата не е на продажба, но Џенифер Лопез секогаш можеме да ја угостиме на вечера – рекла Брена за „Курир.рс“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------