Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Мадона и Кети Пери повторно ќе снимат хит за да прослават 40...

Мадона и Кети Пери повторно ќе снимат хит за да прослават 40 години кариера

реклама:Велигден со Стаф

Kралицата на попот Мадона и Кети Пери ќе соработуваат во мјузикл кој ветува дека ќе ги разниша темелите на попот.

Двете ѕвезди веќе соработуваа во 2015 година, кога Кејти се појави во спотот „B**** I’m Madonna“.

Според информациите на весникот „The Sun“, новото партнерство ќе биде повторно снимање на еден од најголемите хитови на кралицата на попот од 1982 година и ќе биде дел од албумот што ги слави нејзините 40 години успех.

Неодамна пејачката објави дека интензивно работи на сценариото за нејзиниот биографски филм и потврди дека е инспирирана од една од нејзините 2.000 песни за насловот на проектот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------