Home INFO Махер за бизнис: Кој би рекол дека Лепа Брена го работи ова?

Махер за бизнис: Кој би рекол дека Лепа Брена го работи ова?

реклама:G Natural

Тие имаат милиони, но малкумина знаат дека покрај естрадниот, семејството Живоиновиќ заработува и од сосема друг бизнис.

Веќе 8 години тие имаат фирма за чистење на фасади, кровови, патеки, ама и патишта кој судејки по извештајот за заработка одлично им оди.

Брена и Боба решиле бизисот да му го препуштат на нивниот најмал син Виктор но сеуште фигурираат како сопственици.

Тие во 2017 година имале 7.705.000 динари приходи, додека 2018 година заработиле 4.850.000 динари. А 2019 им била најплодоносна, па инкасирале дури 12.337.000 динари, или околу 100.000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------