Home INFO Македонската „Ѕвезда на Гранд“ победи на Макфест 2019

Македонската „Ѕвезда на Гранд“ победи на Макфест 2019

реклама:G Natural

Вчера во Штип заврши 34-тото издание на фестивалот „Макфест“. Иако веќе почнаа пост-фестивалски коментари и скандали, сепак генералното мислење на публиката е дека првата награда ја доби заслужено младиот пејач Мартинијан Кириловски со песната „Сто пати на ден“.

Второто место го освоија дуетот Александар Митевски и Дац со „Уште ми фалиш“ а трети беа групата Фрајле од Србија со „Не и признавај“.

За разлика од минатите астрономски суми за награди оваа година прво пласираниот добива 5000 евра, вторите 3000, а третите 1000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------