Home INFO Ријана во новиот „Вог“откри неколку непознати факти за себе

Ријана во новиот „Вог“откри неколку непознати факти за себе

реклама:G Natural

Иако малку се повлече од јавноста и сеуште го подготвува нејзиниот албум сепак Ријана секогаш е актуелна кога и да се појави во медиумите.

Таа е ѕвездата на насловната во новиот американски „Вог“ а покрај новата фотосесија таа во интервјут за ова списание открила неколку интересни факти за себе кои што фановите не ги знаеле.

Таа вели дека не се јавува на името Ријана, бидејки нејзиното целосно име е Роби Ријана Фенси, таа се врти само кога ќе ја викнат Руби.

Во Барбадос во 2017 година преименувале по нејзиното име, а исто така таа има и свој празник т.е „Ден на Ријана“ кој го прогласиле на 21 февруари 2008 година.

Кога имала 15 години победила на училишниот натпревар за Мис.

Пејачката била кадетка во војска на својот Барбадос каде наредничка и била пејачката Шонтеле.

Пред настапите во нејзините ритуали спаѓаат: јаде пастили за гласот, се распева и потоа пие алкохоленкоктел за опуштање.

Уште еден од фактите за Ријана е дека таа ги има осигурано нозете во 2007 година на милион долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------