Home INFO Машката верзија на Сораја: Јакибој од бегалец стана интернет сензација (фото)

Машката верзија на Сораја: Јакибој од бегалец стана интернет сензација (фото)

реклама:G Natural

Младиот Хусеин Балапур, попознат како Јакибој е бодибилдер и борач, со многу интересна животна приказна. Тој е бегалец од Иран кој во Австралија дошол со брод.

Кога почна да објавува фотографи од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името Јакибој (Yakiboy).

Тетовираниот мускулест маж кој денеска шета по улиците на Сиднеј и има злато на забите пред само 5 години стигнал со брод во Австралија, бегајќи од тешката политичко-економска ситуација во Иран.

#YakiboY???? photographer @gabrielfelixphotography ????????

A post shared by Yaki boY???? (@leon68yaki) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------