Home INFO Медена вода, за здрав почеток на денот

Медена вода, за здрав почеток на денот

реклама:Велигден со Стаф

На сите нас, добро ни се познати придобивките од конзумирањето на водата и на медот, но малкумина знаат дека кога ќе се помешаат овие две состојки, се добива т.н. медена вода која е многу корисна за организмот.

Овој напиток одамна е употребуван за справување со разни болести, како и во козметички цели.

Ставете една лажичка мед во чаша млака вода и промешајте.

Медот ќе направи соединение со водата кое носи многу здравствени предности.

Еве кои се придобивките од водата со мед испиена наутро на празен стомак:

-Носи крај на „мрзливите црева“

-Го зајакнува имунолошкиот систем и одлична е во борбата со бронхитис.

-Го чисти дигестивниот тракт од паразити. Го ослободува телото од отровите.

-Има антибактериски и антивирусни својства.

-Ја подобрува работата на дебелото црево и ги уништува микорорганизмите.

За превентивни цели, медената вода испијте ја наутро на празен стомак.

Овој напиток ќе ја направи посјајна и помазна и вашата кожа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------