Home INFO Не очекува нов снег: Временска прогноза за месец февруари

Не очекува нов снег: Временска прогноза за месец февруари

реклама:Велигден со Стаф

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Слично време се очекува и за време на викеднот.

Минималните температури во сабота ќе бидат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13степени.

Сепак високите температури нема да се задржат и во текот на следната недела.

Спород прогнозата, од понеделник ќе има дожд иако времето ќе биде топло.

Од вторник претстои заладување, а од среда се прогнозира дури и снег.

Времето во Февруари целосно се менува од ден за ден.Сонце, дожд, снег, ветер, ќе имаме од се по малку.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------