Home INFO Меган Маркл се враќа во Америка

Меган Маркл се враќа во Америка

реклама:G Natural

Војвотката од Сусекс, бившата американска актерка Меган Маркл се враќа во родната Америка, пренесуваат британските медиуми.

Меган со својот сопруг, принцот Хари, на кратко ќе ја напуштат Англија и ќе патуваат во Америка и во Канада.

Патувањето е планирано во пролет, откако на свет треба да пристигне и најновиот член на кралското семејство.

Наводно, војвотката планирала и порано да отпатува во Америка, но била спречена поради бременоста, па го одложила патувањето откако ќе се породи.

Сеуште не е прецизирано дали ова патување е по службена должност или парот едноставно ќе летува овде.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------