Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Мерлин Монро е жива?

Мерлин Монро е жива?

реклама:G Natural

Во август 1962 година,почина Мерлин Монро, најголема ѕвезда од тоа време.

Наводно во време кога и предходела смрта, које е оценета како самоубиство, Мерилин страдала од зависност од лекови и ментални пореметувања.

По смртта на актерката, се појавиле многу гласини дека нејзината смрт е лажирана.

Наводно, на друга актерка која многу наликувала на Мерлинка во телото и било вбризгано смртоносна доза лекови, па пренесена во станот на Мерилин, како би се лажирала смрта на ѕвездата.

Според истата теорија, вистинската Мерилин Монро, опијанета со седативи, ја“ киднапирале“ Кенедиеви и скришум ја однеле во Швајцарија, каде била сместена во една приватна клиника.

Тука го запознала др. Лоб, вдовец кој имал три сина, за кого после лекувањето се омажила и останала да живее со него во Швајцарија.

Во седумдесетите Лоб починува, а Мерилин наводно е сеуште жива, со добро здравје и ужива во мирна старост, опкружена со внуци посвоените синови, вели оваа теорија.

Но не постои ниеден доказ кој би можел да укаже дека било што од ова е навистина точно.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------