Home INFO Ми бараше пари кои ги користеше за дрога: Јелена Карлеуша “распали” по...

Ми бараше пари кои ги користеше за дрога: Јелена Карлеуша “распали” по покојниот текстописец!

реклама:Велигден со Стаф

Јелена Карлеуша наскоро ќе го објави својот нов албум.

На Инстрграм, таа откри дека покојниот текстописец Милан Лача Радуловиќ, син на покојната Марина Туцаковиќ, напишал некои текстови за потребите на новиот албум, но го обвини дека исите ги препродавал на други автори.

„За жал, Лача во последните години од својот живот имеше голем проблем, а тоа е злоупотребата на наркотици.
Во таква состојба, тој многу често ме молеше да му ги уплатам средствата однапред. Јас несебично му давав пари, а ова може да го потврдат моите соработници. Кога притисокот стана голем, за негово добро одлучив дека нема повече да му давам пари кои ќе ги користи за опијати. Тогаш Лача почна да ми се заканува дека ќе ги објави текстовите, што на крај во состојба на растројство и го стори, па подоцна ми се извинуваше”.

Во продолжение на објавата, Карлеуша објави и текст за една песна, насловен како Кока, за кој тврди дека го купила од Лаќа иако не и се допаднал, а токму овој текст наводно го препродавал и на други изведуачи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------