Home INFO Милан повторно ја „свлечка“ Северина по судови, еве за што ја тужи...

Милан повторно ја „свлечка“ Северина по судови, еве за што ја тужи овој пат…

реклама:G Natural

Северина и Милан откако се разведоа постојано се по судови и за најмала глупост велат извори блиски до пејачката, па така повторно имаат нов повод да го посетат судот во Хрватска откако Милан ја тужи пејачката за не редовно плаќање на алиментација за нивниот син.

Минатата година Северина го изгуби старателството над својот син па од тогаш судот и наложил да исплаќа по 160 евра алиментација на нејзиниот поранешен сопруг.

Но бидејки тоа не го направила од март годинава Милан решил пак да ја тужи.

Пејачката се правда дека доцнењето е заради корона кризата, но дали ова ќе го уважи судот ќе дознаеме наскоро.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------