Home ♡ за деца МИНИ ВЕСТИ: Еве зошто секојдневно треба да се јаде супа (видео)

МИНИ ВЕСТИ: Еве зошто секојдневно треба да се јаде супа (видео)

реклама:G Natural

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

Тимот на МИНИ ВЕСТИ ни открива зошто е потребно секојдневно да конзумираме супа. А се за клуевите и нивната изработка дознаваме од гостинот во петочната емисија!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------