Home ♡ за деца МИНИ ВЕСТИ: Креативните дечиња од градинката 8 ми Март

МИНИ ВЕСТИ: Креативните дечиња од градинката 8 ми Март

реклама:Велигден со Стаф

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

Тимот на МИНИ ВЕСТИ ја посети градинката 8-ми Март во Пржино и дозна што се може да се направи од есенските лисја!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------