Home ♡ за деца МИНИ ВЕСТИ: Запознајте го Ѓорѓи, младиот талентиран шахист!

МИНИ ВЕСТИ: Запознајте го Ѓорѓи, младиот талентиран шахист!

реклама:G Natural

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

Малиот репортер на МИНИ ВЕСТИ разговараше со Ѓорѓи, младиот талентиран шахист кој ни откри се за овој спорт!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------