Home INFO По Еми, Греми и Оскар, Џон Леџенд се здоби со ново признание

По Еми, Греми и Оскар, Џон Леџенд се здоби со ново признание

реклама:G Natural

Пејачот и актер Џон Леџенд е прв Афроамериканец кој за својата работа ги обединил наградите Еми, Греми, Оскар и Тони.

Во меѓувреме, Леџенд е прогласен за најсексапилниот човек на планетава.

Ваквата одлука ја донесе списанието „People„ кое секоја година прави рангирања од овој тип.

Леџенд е оженет со манекенката Криси Тајген, со која има две деца.

– Возбуден сум, но во исто време и малку исплашен бидејќи притисокот е голем. Сега секој ќе ме загледува за да види дали сум доволно секси да ја носам оваа титула – рекол Леџенд за “People”.

View this post on Instagram

@carlosericlopez you are a dream!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------