Home INFO Модната недела во Њујорк ја искористија за да се истепаат

Модната недела во Њујорк ја искористија за да се истепаат

реклама:G Natural

Со физичка пресметка славните раперки Карди Би и Ники Минаж направиле скандал за време на модната недела во Њујорк, односно на забавата организирана од магазинот Harper’s Bazaar. 

На Твитер кружат снимки каде што јасно се гледа дека Карди Би фрлила со едната штикла кон Ники Минаж, а причината за нивната жестока расправија е бидејќи Ники Минаж ја спомнала ќерката на Карди Би, Калчр, на што славната раперка бурно реагираше. 

Извори тврдат дека во моментот кога Ники се фотографирала со Кели Роуланд и Лала Ентони, Карди поминала покрај нив, а Ники намерно ѝ стапнала на фустанот. Карди потоа фрлила со штиклата кон неа.

Официјално не е потврдено што се случило, меѓутоа очигледно е дека се случи физички напад поради тоа што Карди ја напушти забавата со искинат фустан и крв на главата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------