Home INFO Молбата на 93 годишната баба го насмеа светот (фото)

Молбата на 93 годишната баба го насмеа светот (фото)

реклама:G Natural

Олив Веронзи е 93-годишна жителка на Пенсилванија, која со својата постапка го насмеа светот.

Бабата, дедека е во самоизоација, чекала да помине некој пред нејзината куќа, стоела пред прозорецот со хартија во рацете на која било испишано „Ми треба уште пиво“, пренесува Њујорк пост.

Фотографијата ја објави нејзин роднина бргу и експресно стана вирална, а благодарение на тоа, на бабата секојдневно и пристигнува пиво на нејзината адреса.

Олив е една од 95% американци која се придржува до наредбата да остане во својот дом и да го зачува своето здравје и живот во текот на епидемијата на коронавирусот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------