Home INFO Морбидно: Го ограбиле Шабан Шаулиќ, еве што недостасувало во уништениот автомобил

Морбидно: Го ограбиле Шабан Шаулиќ, еве што недостасувало во уништениот автомобил

реклама:Велигден со Стаф

По тешката сообраќајна несреќа на автопат во Германија, исчезнала торбата на сега покојниот Шабан Шаулиќ.
Во неа била целата заработка на пејачот од настапот во ноќниот клуб каде настапувал вечерта пред да се случи трагедијата.

Во првите моменти од несреќата никој не обрнувал внимание на личните ствари на патниците во автомобилите па можно е ова некој да го искористил и ја украл торбата.

Медиумите од соседството претпоставуваат дека во неа имало најмалку 15 000, сума која Шабан ја наплаќал за настапите во Германија.

Во прилог на ова е и изјавата на синот на починатот музичар Мирсад Кериќ кој го возел автомобилот и починал по несреќата.

“Не добивме ништо од личните ствари на татко ми. Никој ништо не ни кажува, не споменуваат дека нашле нешто кај него”

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------