Home INFO Српската премиерка доби син, еве како се вика! (ФОТО)

Српската премиерка доби син, еве како се вика! (ФОТО)

Фото: Instagram/printscreen
реклама:Лето во Банско

Премиерката на соседна Србија, Ана Брнабиќ ја доби најубавата вест во нејзиниот живот.

Милица Ѓурѓиќ, долгогодишната партнерка на Брнабиќ родила здраво машко дете.

Од кабинетот на премиерката потврдиле дека партнерката на Брнабиќ родила син и породувањето поминало во најдобр ред.

Како што дознава Блиц, момчето ќе се вика Игор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------