Home INFO МОРБИДНО: Манекенката која се самоуби станува се попопуларна! Нејзиниот Инстаграм гори

МОРБИДНО: Манекенката која се самоуби станува се попопуларна! Нејзиниот Инстаграм гори

реклама:G Natural

Марија Ќурчиќ, манекенката која во неделата изврши самоубиство во својот стан во Белград, по нејзината смрт стана хит на социјалните мрежи.

Во изминативе три дена на својот Инстаграм профил покојната Марија добила околу 5000 нови следачи.

Од моментот кога беше објавено дека починала, јавноста масовно почна да се интересира за неа.

Запрепастувачки е фактот што луѓето масовно започнуваат да го следат нејзиниот профил, иако се свесни дека девојката веќе ја нема.

Постојано и лајкуваат фотографии и оставаат коментари под објавените слики, во кои најчесто изразуваат жалење.

Во понеделникот, Инстаграм профилот на Марија имал околу 9300 следбеници, а само три дена подоцна тој број се зголеми na 14 000.

 

View this post on Instagram

 

i came to slay bish ✌???? • • • #mozzartbet #commercial #shooting #model #modellife

A post shared by Marija Curcic (@__chocomuffin__) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------