Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive МОРНИЧАВО: „Жетварот на смртта“ забележан на крунисувањето на Чарлс

МОРНИЧАВО: „Жетварот на смртта“ забележан на крунисувањето на Чарлс

реклама:G Natural

Морничаво видео е објавено на социјалните мрежи кое е снимено за време на церемонијата за време на крунисувањето на Чарлс.

Човек во мантил со стап кој личи на т.н. Жетварот на смртта се појави на снимка од крунисувањето на кралот Чарлс III, a по многуте реакции со објаснување излезе Вестминстерската опатија, пренесува Нет.

„Видовте вергер (црковник), припадник на опатската заедница кој помага во верските служби, но не е член на свештенството“, им одговори Палатата на љубопитните новинари од Њузвик.

Ова не го прави видеото од инцидентот помалку морничаво:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------