Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Можно е Јелена Карлеуша да заврши во затвор?!

Можно е Јелена Карлеуша да заврши во затвор?!

реклама:G Natural

Во 2019 година Јелена карлеуша го нападна фотографот Владимир Шпорчиќ кој ја фотографираше на гробиштата в Белград кога сакаше да и оддаде почит на својата покојна мајка.

Тогаш порталот Курир.рс пренесе дека таа г нападнала физички нивниот фотограф, со пцовки и плукање таа не можела да се воздржи.

По овој инцидент фотографот ја пријавил пејачката во полиција.

„Јелена е обвинета за кривично дело злоупотреба и тортура“ изјави портпаролката на обвинителството, Маја Делиќ.

Доколку судот пресуди во корист на фотографот Јелена би можела да заглави една година во затвор за напад на човекот.

Како изгледала целата ситуација погледнете од видеото подолу…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------