Home INFO Му побарал цигара, па му украл часовник вреден милиони

Му побарал цигара, па му украл часовник вреден милиони

реклама:G Natural

Триесетгодишен бизнисмен од Јапонија останал пократок за цело богатство, откако во Париз му бил украден часовник во вредност од околу 800 000 долари.

Човекот излегол да запали цигара пред луксузниот хотел каде престојувал, кога непознат човек му пришол барајќи му цигара.

Тој ја зграпчил раката на Јапонецот и му го зел часовникот и побегнал.

Саатот од брендот Richard Mille, модел Tourbillon Diamond Twister се проценува на 768.000 евра.

Во бегството, на крадецот му испаднал мобилниот телефон.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------