Со само еден потег, овој Британец стана побогат од најславните личности

  реклама:Лето во Банско

  Британец успеа да го освои максималниот износ на познатата игра на среќа EuroMillions.

  Среќниот добитник освоил неверојатни 190 милиони евра.

  EuroMillions се игра во девет земји во Европа.

  Беа потребни 18 кола да се дојде до максималната сума од 190 милиони евра, а потоа уште четири кола некој да го освои џекпотот, пред тоа да му успее на среќниот Британец.

  РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------