Home INFO Му се влошила здравствената состојба, Аца Лукас го откажа вечерашниот настап во...

Му се влошила здравствената состојба, Аца Лукас го откажа вечерашниот настап во Охрид

реклама:G Natural

Иако многубројните фанови од Македонија и од балканот кој во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид, за жал стигна известување дека истиот е откажан поради влошената здравствена состојба на пејачот.

Еве што тимот на Лукас објави на неговта официјалена Фејсбук страна:
-Настапот во клубот во Охрид се откажува поради влошената здравствена состојба на Аца Лукас. Во оваа прилика им се извинуваме на сите фанови, посетители и пријатели кои планираа да дојдат на вечерашниот настап и молиме за разбирање…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------