Home INFO Строги правила: Еве што не смее да прави Меган Маркл кога ќе...

Строги правила: Еве што не смее да прави Меган Маркл кога ќе забремени!

реклама:G Natural

Иако многумина не верувале, војвотката Кејт и принцот Вилијам наводно ниту за едно дете пред раѓањето не го знаеле полот, а се тоа било дел од кралската традиција.

Бременоста за многу жени е еден од најубавиот период од животот, но кога ќе одлучи да стане мајка, војвотката Меган нема да може да ужива во некои магични моменти кои се дел од бременоста.

Поради строгите кралски правила, таа нема да смее да го дознае полот на своето дете пред раѓањето, а за кралското семејство е незамислива е и популарната американска традиција “baby shower”, забава каде со подароци и слатки се прославува бременоста и доѓањето на нов член во семејството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------