Home INFO Мустафа Сандал повторно се ожени, еве која е неговата избраничка

Мустафа Сандал повторно се ожени, еве која е неговата избраничка

реклама:G Natural

Мустафа Сандал еден од најпознатите пејачи во Турција, се ожени по вторпат.

По неуспешниот десетгодишен брак со пејачката Емина Јаховиќ, кој заврши во 2018 година, Сандал беше поврзуван со неколку познати дами од Турција.

Сепак , деветнаесет години помладата Мелис Сутшуруп го натера по вторпат да го каже судбоносното ДА.

Во друштво на малкумина најблиски, Мелис и Мифтафа облечени во едноставни црни комбинации и видно весели ја прославија веридбата.

Мустафа Сандал во 2008 година стапи во брак со пејачката Емина Јаховиќ. По десет години брак, тие се разделија во 2018 година.

Двојката има два сина, 13-годишниот Јаман и 10-годишниот Јавуз..

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------